daugeliui opi tema rotacija , ypac Algirdo batalione , kaip istikruju yra noretusi suzinoti kas ir kaip gali rotuotis ? nes 2,3 kuopos prisigalvoja savo kvailu taisykliu kad tik nepaleisti zmoniu ir vienintelis ju pasiulymas ir pasakymas ,, is cia nebent tik uz tvoros ,,

Rotacija nuo kario perkėlimo skiriasi: karį - perkelia, o karininką perkelia arba rotuoja. Seržantų nerotuoja, juos perkelia. Vadas savo įsakymu gali karį kelti į kitas pareigas, prašaisi pats arba ..... tavę paaukština jei to nusipelnai arba tavę įmeta į dar didesnį š... nei buvai iki to :). Yra patvirtinta Kam tvarka apie rotaciją ir perkėlimus tik nežinau ar jį žmogiška, teisinga ir suprantama.. man, tai visisškai neuprantama, atrodo, kad ją sukūrė žmogutis ką tik pabaigęs vidurinę m-klą. Kuo daugiau į ją įsigilini tuo labiau jos nesupranti apie ką ji.. Rotaciją ar perkėlimą... Kuo šie du žodžiai skiriasi??? Sąvokų aApibrėžimus skaitai, kaip ir supranti, bet toliau tvarkoje nieko nesupranti. Žodžiu perkelti karį ar karininką galimą visda jei yra įsakyme žodžiai "Esant tarnybiniam būtinumui", ir jei tu patampi labai "Būtinas" tam "Būtinumui" esi perkeltas, patinka tau tai ar ne. Na jei patinka, tai galima sakyti tavo karjera vėl per nauja alsuoja, o jei ne.... Arba susitaikai arba savo noru palieki tarnybą. Bet.... anonimas, kuris užvirė diskusiją, gali bet kada raštiškai kreiptis į savo vadus dėl perkėlimo ... tai tavo teisė ir jos uždrausti joks vadukas neturi TEISĖS. Tie, kurie mėtosi frazėmis "iš čia arba už tvoros" tik įsivaizduoja esantys didys karvedžiai :), o iš tikrųjų prieš tokius reikia teisinėmis priemonėmis kovoti.

Na paskaitai šiuos forumus ir plaukai šiaušiasi... Negi taip baisu, tiek negatyvų toje mūsų nepriklausomos Lietuvos kariuomenės padaliniuose. :( Liudna. Baugu. Nesmagu. Graudu.

Deja, tačiau tikrai nemažai KAM ir KAS vadovybės veiksmų nepuošia krašto apsaugos sistemos:

1. vengimas mokėti kompensacijas;

2. karių persekiojimas už jų įsitikinimus;

3. Dvigubas baudimas;

4. Dvigubi standartai;

5. Nesirūpinimas kariais ir jų šeimos nariais neleidžiant karių į vaiko priežiūros atostogas jiems priklausančiam laikui;

6. terorizavimas pasinaudojant šantažu dėl perkėlimo ar rotacijos.

7. ir t.t.

Noriu Laimonai Jūsų paklausti ir paprašyti pakomnetuoti, nes manau, kad tai bus įdomu ne man vienai

Kario perkėlimas. Ar jam reikalingas kario sutikimas? Mano manymu jis turi būti būtinas. Ir... Pvz. karį vadas savo įsakymu perkelia karį iš vienų pareigų į kitas pareigas, ir net į kitą vietovę (iš Kauno į Vilnių), įsakyme yra stebuklingi žodžiai " KSAO ir KTĮ 42 str. 1 d. arba esant tarnybiniam būtinumui...". Karys sutikio neduoda ir... kas tada. Arba karys parašo NESUTINKU ..ir kas toliau. Sutartis kario galiojanti, jo etatas, kuriame jis yra nenaikinamas. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad kelionės išlaidų KAm nekompensuoja ir neaprūpina tarnybine mašina ir net tau neskiria gyvenamosios patalpos gyvenimui, ir tau nėra jokios karjeros ir jos nenusimato, tačiau, vadai nsuprendė, kad tarnybinis būtinumas yra (?). Kas bus jei karys atsisakys. Niekur neradau kaip turėtų būti sperndžiamas šis klausimas. Manau, kad tokiais tarnybiniais būtinumais, vadovubė pradės manipuliuoti, nes kariai specialista ištarnavę 20 m. didžiai atsisveikina su LK ir bėga užsenin geresnio duonos kasnio. Kas laukia kitų likusiųjų. Aš, asmeniškai susidūriau su šią problema. Nors kariuomenė man per 20 m. tikrai nenupirko ir net nekompensavo mano aukštojo moklso ir įgytų žinių, kurias aš įgijau pati už savo lėšas ir savo inicityva, bet jų reikia kariuomenei įsakymo pagrindu "esant tarnybiniam būtinumui" . Taigi, mano išvada: perkėlimas yra daug didesnis baubas už rotacija (?) Rotacija turi terminus (3 metai), o perkėlimas... iki tol. kol pats susirasi sau tinkamą vietą ir tai neaišku ar tavę vadas sutiks išleisti, arba patyręs materialinius nuostolius (kelionės išlaidoms), aukodamas savo ir šeimos laiką, savo sveikatą ir rizika kelyje parašysi prašymą nutraukti PKT sutartį.

Tai kas iš tikrųjų yra tas kario perkėlimas, ar jis turi terminus, ar reikalingas kario sutikimas ir kas bus kariui jei jis nesutiks vykti į kitą tarnybos vietovę dėl objektyvių priežasčių (šeima, nepilnamečiai vaikai, galiausiai tarnybinio atlyginimo sumažėjimas dėl patirtų ir nekompensuojamų kelionės išlaidų)

Mano vertinimas apie tai yra aiškus - (1) perkėlimas nėra priemonė susidoroti su kariais; (2) atsikratyti nepatinkančių karių; (3) karių laikymo priemonė pagal vado ambicijas jų net neleidžiant į kursus dėl tarnybos būtinumo; (4) karių "spaudimo" priemonė.

Tarnybinis būtinumas - korumpuotų pareigūnų įrankis pateisinti neteisėtus veiksmus kaip, pavyzdžiui, perkėlimą, kario laipsnio nesuteikimą.

Sutikimo gal ir nereiktų esant tikrai būtinumui, tačiau pati perkėlimo sistema yra ydinga savo perkėlimo laike greičiu, kada karys net nespėja susivokti, kad jis vakar buvo čia, o rytoj jau ten... KTGC siūlymas KAM'ui dar 2014 m. lapkritį - keisti perkėlimo tvarką, didinti terminus, kviesti karius į komisiją, spręsti perkėlimo ginčus iki perkėlimo, o ne po jo.

Už Karių laisves ir teises,

Laimonas Jakas

Puslapis kraunasi...