2011-10-28 VšĮ "Karių teisių gynimo centras" 104-ame Prezidiume priimtas EUROMIL nario - stebėtojo statusu. (0)

Paskelbta 2011 Spalio 28 d.

Europos karinių asociacijų organizacija (ang. European Organisation of Military Associations, toliau - EUROMIL) vienija 40 karinių profsąjungų ir asociacijų iš daugiau nei 25 šalių, kurios taip pat užsiima karių teisių gynimu, tiria nacionalinės teisės aktų atitikimą Konstitucijai, Tarptautinei teisei, teikia įstatymų projektus, pakeitimus, tiria karių socialinių garantijų kokybę, teikia rekomendacijas Krašto apsaugos ministerijoms, atstovauja karius teismuose, valdžios institucijose. Šiandien EUROMIL savo jungtine veikla vienija daugiau nei 500 000 karių visoje Europoje (Airijoje, Ispanijoje, Italijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Švedijoje, Suomijoje, Čekijoje, Slovėnijoje, Bulgarijoje, Vengrijoje, Albanijoje, k.t.).

2010 metų balandžio mėn. KTGC generalinis direktorius Laimonas Jakas, ieškodamas bendraminčių, nuvyko į Briuselį (Belgija) susitikti su EUROMIL Prezidentu p. Emanueliu Džeikobu (ang. Emmanuel Jacob). Po ilgo ir nuoseklaus bendradarbiavimo su EUROMIL administracija bei nariais, buvo pasiūlyta teikti dokumentus narystei. 103 EUROMIL Prezidiumo metu KTGC pateikė visus reikalingus dokumentus (įstatus, prašymą) EUROMIL generaliniam sekretoriui Gerhardui Albrechtui (ang. Gerhard Ahlbrecht), kuris juos perdavė EUROMIL tarybai ir teisininkams.

EUROMIL Taryba baigė tikrinti KTGC kandidatūrą 2011-10-27, išklausydama KTGC generalinio direktoriaus prezentaciją bei veiklos ataskaitą. Taryba uždarame posėdyje nutarė KTGC kandidatūrą siūlyti Prezidiumui, kuris balsų dauguma priima arba atmeta naujo nario priėmimą į EUROMIL. 2011-10-28 Prezidiumas pasisakė už, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo. Sėkmingas balsavimas parodo tinkamą ir kokybišką KTGC darbą ginant karių teises Lietuvos Respublikoje. KTGC vadovų įsitikinimu, buvimas EUROMIL'e atvers didesnes galimybes tinkamai ir kokybiškai ginti pažeistas LR profesinės karo tarnybos karių, karių veteranų ir karių, išleistų į atsargą, teises Lietuvos Respublikoje, leis daryti legalų spaudimą LR krašto apsaugos ministerijai ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu.

KTGC narystė EUROMIL - tai nauja jėga, kuri sėkmingu KTGC vadovų darbu  ir LR karių didėjančia parama nuves LR kariuomenę į geresnes ir kokybiškesnes tarnybos sąlyga Lietuvoje ir misijose užsienyje.

KTGC ir toliau ryžtingai sieks užsibrėžtų tikslų.

Pagarbiai iš Briuselio,

Laimonas Jakas

Alvydas Jokšas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...