LR Karių dvigubas baudimas - Lietuvos teismų ir KAM sąžinės nejaudina (0)

Paskelbta 2013 Kovo 30 d.

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas (toliau - LVAT) įteisino LR Krašto apsaugos ministerijos (toliau - KAM) poziciją, kad profesinės karo tarnybos karių atleidimas iš tarnybos už tai, kad jis padarė administracinės teisės pažeidimą, nėra nuobauda. Taip pat išaiškino, kad policininkui, kuris surašo protokolą, kario prisipažinimas, kad jis dirba krašto apsaugos sistemoje (toliau - KAS), yra kario vardo žeminimas. Pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodeksą neprisipažinti karys negali, o prisipažinus kaip tai numato įstatymas kariui gresia atleidimas iš tarnybos dėl kario vardo pažeminimo.

Lietuvos kariuomenės drausmės statutas (toliau - DK) tam prieštarauja ir aiškiai nurodo, kad kario vardo pažeminimas yra drausmės pažeidimas ir už tai kariui skiriama drausminė nuobauda, tačiau kol kas įstatymas yra bejėgis prieš KAM ir teismų savivalę ir pagal šiandieninį LVAT išaiškinimą - atleidimas iš tarnybos nėra drausminė nuobauda ir tam, kad būtų pateisintas karių dvigubas baudimas: bauda ir sankcijos pagal ATPK bei papildomai atleidimas iš tarnybos realiai pagal tas pačias aplinkybes.

Ar pagalvojai, Karį, kad Tu gali būti sekanti auka KAM neteisėtų veiksmų taikinyje? Ar ne laikas pasakyti "ne" KAM neteisėtiems veiksmams ir tai išreikšti viešai?

Pagarbiai,

VšĮ "Karių teisių gynimo centro" vadovas
Laimonas Jakas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...