Ar KMT aplaidumas pražudė karį? (8)

Paskelbta 2016 Gegužės 17 d.

Vakar visi buvome prikaustyti prie kompiuterių ir televizijos ekranų dėl mirusio kario aplinkybių. KAM ministras Juozas Olekas ir KMT viršininkė spaudos konferencijoje tvirtino, jog buvo suteikta skubi medicininė pagalba kariui, po ko jis buvo nuvežtas į ligoninę. Šiandien netikiu nė vienu KAM ministro ar jo spaudos atstovo, KMT viršininkės žodžiu, kadangi paaiškėjo sekančios aplinkybės, kurios verčia paklausti jų, kodėl teikiate spaudai nevisą ir melagingą informaciją?
 
Norėčiau, kad Jūs kariai, patys atsakytumėte, kokių viršininkų rankose esate ir Tėvai pagalvotumėte, kokiems viršininkams patikite savo vaikų sveikatą. Pirmiausia buvo išsiaiškintos sekančios aplinkybės:
 
1. 2016-05-15 dieną apie 11 val. karys kreipėsi dėl negalavimų į KMT mediką Ruklos mokomajame pulke. Karys kalbėjo su mama 10.30 val. ir pasakė „Mama, man yra labai blogai, pykina, silpna, man galvą skaudą, einu į punktą“. Mama pasakė „Eik skubiai būtinai, kad nebūtų meningitas“, karys atsakė „Jojo“. Tai buvo paskutiniai Kario žodžiai mamai;
 
2. 2016-05-15 dieną apie 19 val. mama jau nebeprisiskambino Kariui;
 
3. 2016-05-15 apie 21-22 val. Kario būrio draugai informavo mediką, kad jam yra labai prastai. Medikė atėjo, liepė pagulėti ir už valandos grįžusi paprašė kitų karių padėti nunešti sunkiai sergantį karį į automobilį;
 
4. 2016-05-16 nuo pietų yra draudžiama Ruklos mokomajame pulke bendrauti tarp padalinių dėl spaudos dėmesio apie sekmadienio ir kario mirties aplinkybes.
 
Kaip matote, net 11 valandų Karys merdėjo savo kariškoje lovoje be jokios operatyvios medicininės pagalbos. Kai tik suprato medikas, kad aplaidžiai apžiūrėjo karį, buvo griebtasi jį gelbėti, bet pavėluotai. Šiandien karo policija vykdo tyrimą, tačiau net nesugeba pareikšti įtarimų dėl netyčinio nužudymo karo medicinos tarnybos medikui, kurį kaip suprantame dangsto jo kolegos iš aukščiau Kaune KMT (t.y. pati viršininkė ir ministras prisidengia atliekamu tyrimu ir nuslepia tiesą).
 
Ar Jums vakar pasakė KAM vadovybė ir KMT viršininkė tiesą? Ne. Galvojate, kad jie nieko nežinojo? Naivuoliai. Tad turime pareigą pasakyti mes - mūsų vertinimu dėl aplaidaus KMT mediko darbo net 11 val. jam nebuvo suteikta būtina skubi pagalba, o spaudoje tvirtinimai apie skubią pagalbą yra visiškai melagingi.
 
Mačiūtės žodžiai: „Anūko netektis atėmė gyvenimo tikslą jai ir tėvams“... Tad mieli žmonės, ar tokiai kariuomenės vadovybei mes turime patikėti savo sūnus ir dukras? 
 
Laimonas Jakas
 
+370 614 22008
 

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...