Karių teisių gynimo centras sieks, kad Krašto apsaugos ministerija gintų karių - pensininkų interesus (Video) (0)

Paskelbta 2013 Lapkričio 04 d.

"Informavome EUROMIL, kuri gina karių teises Europos mastu, vienija Europoje egzistuojančias kariuomenių profesines sąjungas bei asociacijas, ir paprašėme paramos užmezgant dialogą su KAM dėl šios problemos. Esu gavęs telefoninių skundų iš karių, kad pensijos sumažintos, o jos ir taip nedidelės, ir žmonės priversti ieškoti kitų pajamų šaltinių. Atitarnavę tėvynei 20 metų ar daugiau, o kai kurie ir sveikatą paaukoję, jie šiandien net negali sumokėti komunalinių mokesčių ir pasilikti šiek tiek pinigų degalams ar maistui. Ypač tai liečia žemesnės grandies karius, seržantus, kurių pensija į rankas yra apie 700–800 litų", – kalbėjo L.Jakas.
Pašnekovas sako neįžvelgiantis jokių realių valdžios veiksmų, kad sumažintų pensijų dydis būtų atkurtas, o susidaręs skirtumas – grąžintas. Pati ministerija, L.Jako teigimu, nerodo noro diskutuoti.
"KAM vengia dialogo su mumis, galiu tiesiai šviesiai pasakyti. Ir mes paprašėm EUROMIL, kad būtų kreiptasi į KAM, į Vyriausybę, kad atsirastų dialogas, kuris padėtų visoms ginčo šalims priimti bendrą sprendimą. Ministerija tikrai vengia tai daryti, mūsų nuomonės ne vienu klausimu yra išsiskyrusios", – sakė viešosios įstaigos vadovas.
Pasak L.Jako, EUROMIL mūsų šalies Vyriausybei gali pateikti tik rekomendacinio pobūdžio pasiūlymų, tačiau naudos esą gali būti – organizacija turi galimybę išreikšti savo poziciją Europos Parlamente, NATO, ESBO suvažiavimuose.
"Mūsų įstatymai plius minus yra sureguliuoti, bet ar jų laikomasi – čia kitas klausimas. Pakankamai turim teisinių ginčų ir gaunam informacijos, kad kai kas yra padaryta formaliai, bet nefunkcionuoja. Kalbama, kad pensijos galbūt bus atkurtos 2014 m. o skirtumas grąžintas gal 2015 m. Taip neturėtų būti elgiamasi ir Vyriausybė turėtų priimti sprendimus, kurie užkirstų kelią pasinaudojant krize sumažinti ir taip nedideles pensijas. Kariai tikrai kenčia, aišku, kenčia ir pensininkai, bet visi yra žmonės, piliečiai", – tvirtino L.Jakas. (tekstas paimtas iš straipsnio www.klaipeda.diena.lt).

Daugiau skaitykite http://klaipeda.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/kariai-del-pensiju-spaus-valdzia-su-tarptautine-pagalba-425663 ir žiūrėkite Info TV tiesioginiame eteryje žiniose http://www.youtube.com/watch?v=GMu3glVzYL4&feature=youtu.be .

Pagarbiai,
Laimonas Jakas
 

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...