Ko siekia Lietuvoje Facebook lietuvius žeminantys ir niekinantys „elitai“? (0)

Paskelbta 2015 Rugpjūčio 11 d.

Ko siekia Lietuvoje Facebook lietuvius žeminantys ir niekinantys „elitai“?

Niekados nemėgau ir nedalyvavau jokioje akcijoje www.facebook.com ar kituose portaluose, kuri niekintų ir žemintų žmogaus garbę ir orumą bei šmeižtų žmogų. Todėl patekus į Facebook maitvanagių ir juos subūrusių pūvančių iš vidaus etinių lavonų taikiklį ėmiau domėtis, kas jie yra per personos ir kokias problemas atskleidžia toks jų elgesys.

Nenoriu prisirišti prie konkrečių asmenybių, nes tokie žmonės iš viso nenusipelno nei kritikos nei dėmesio, ilgai apgalvojęs nustačiau problemos priežastį ir sugalvojau siūlymą, kaip užkirsti kelią tokiam neteisėtam siautėjimui per žmogaus garbę ir orumą skleidžiant įžeidimus ir tikrovės neatitinkančius teiginius.

Didžiausia yra matyti šios problemos priežastis, kad LR Prezidentės iniciatyva buvo dekriminalizuotas „įžeidimas“, atvėręs kelią visiems Lietuvoje „elitiniams“ nepraustaburniams ant kito sakyti ką pageidauja be didesnės atsakomybės. Aišku, kai kas pamanysite, kad nėra čia jokio blogio, nes visada yra galimybė kelti civilinį ieškinį, tačiau jis tiek nėra bauginantis ir prevenciškas kaip baudžiamoji atsakomybė, kuri gali dar ir pasodinti pailsėti tokius „elitus“ belangėje be kompiuterio. Civilinis ieškinys gali patuštinti piniginę, tačiau nesukels jokios baimės atsidurti areštinėje arba kalėjime, arba su kastuvu rankose ar šluota miesto gatvėse viešai padirbti kad ir savaitei. Toks įstatymų pasikeitimas ir nesureguliuota tokios veikos prevencija iškreipė bendravimo formą viešoje erdvėje, kadangi kiekvienas nepraustaburnis save laikantis visuomenės veikėju, žurnalistu ėmė taškytis įžeidimais ir nebebijoti, nes juos greičiausia vis tiek išteisins žurnalistų etikos komisija ar etikos sargai, o daugiau nei kaip anksčiau buvo iki 2015 liepos 10 d., dabar įžeisti asmenys nebegalės apginti garbės privataus kaltinimo baudžiamosiose bylose ir turi tenkintis brangiais civiliniais procesais.

Toks „elitas“ prisidengdamas žodžio laisve, nuomonių pliuralizmu yra niekas kitas kaip tik negarbingų politikų ruporų komanda, kuri kursto nesantaiką, skaldo visuomenę ir leidžia tokiems žmonėms pasijausti nebaudžiamais.

Akivaizdu ir tai, kad tokio tipo asmenybėms kaip Algiui Ramanauskui – Greitai ir Dovydui Pancerovui žurnalistinė etika tiek pat artima kaip ir numirėliui maldaknygė, todėl dabar nesant įžeidimo realios prevencijos tokie save laikantys „žurnalistais“ asmenys kaip jie mano, kad gali sau nebaudžiami be didesnės atsakomybės viešai įžeidinėti kad ir patį Premjerą.

Yra tik vienas išeities kelias iš šiandieninės situacijos, kada žodžio laisvė visiškai uzurpavo kitą žmogaus pagrindinę teisę į garbės ir orumo neliečiamybę - siūlymas LR Seimo nariams, kuriems dar liko padorumo netoleruoti tokių „elitinių“ ekspertų apie Lietuvos žmones ir jų nuomonę pasisakymų ir straipsnių, inicijuoti ATPK pataisas ir numatyti jame baudos dydžius ir net atsakomybes su tam tikra galimybe įstatymo numatytais atvejais paskirti tokiems veikėjams viešuosius darbus ar net trumpam patupdyti tokius veikėjus, paminančius Lietuvos Konstituciją ir joje laiduojamą ir saugojamą žmogaus garbę ir orumą, bent kelioms paroms į areštinę, kurioje vyktų perauklėjimas etikos kursais.

Tad gerbiami LR Seimo nariai, išskyrus Rasą Juknevičienę ir Tėvynės sąjungos atstovus, kurie liaupsina tokius Ramanauskus ir Pancerovus, kreipiuosi į Jus LR Seimo sesijos metu užregistruoti ATPK įstatymo papildymą atsakomybe už kito žmogaus garbės ir orumo žeminimą ir įžeidimą numatant tokiems asmenims už tai ne tik baudas, bet ir viešuosius darbus ar net poilsį Elektrėnuose belangėje su etikos knygomis rankose - areštą.

Pagarbiai,

Laimonas Jakas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...