Kodėl KAM ministras Juozas Olekas gali nuolatos meluoti be pasekmių? (0)
Paskelbta 2015 Rugsėjo 16 d.
Kodėl meluoja krašto apsaugos ministras J. Olekas?
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius Valdas Tutkus, paviešinęs faktus apie galimai neskaidrius krašto apsaugos ministerijos veiksmus organizuojant šarvuočių pirkimą, dar kartą patvirtino tai, kas seniai ir visiems buvo žinoma: krašto apsaugos ministerija viešuosius pirkimus vykdo neskaidriai, o ministras J. Olekas eilinį kartą apsimeta, kad jo vadovaujamoje ministerijoje, kuri labiau primena kolūkį „Raudonasis Spalis“ , o ne už krašto gynybą atsakingą instituciją, jog nieko neįvyko ir eilinį kartą visuomenei pamėtėjo dozę melo ir netiesos. Tai kad J. Olekas meluoja, nesunku įrodyti, nes pakanka palyginti J. Oleko ir kariuomenės vado generolo majoro Jono Žuko pateiktą informaciją apie šarvuočių „Boxer“ pirkimo aplinkybes.
Krašto apsaugos ministras J. Olekas dienraščiui „Vakaro žinios“ pateikė tokį komentarą:
<.....> Čia turbūt pono V. Tutkaus nuomonė, kol vyksta analizė, renkamės iš kelių kompanijų ir manau, kad galbūt pirmiau turėsime galutinį pasirašymą dėl haubicų, po to ateis ir galutinis sprendimas dėl pėstininkų kovos mašinų <.....>.
Internetinis dienraštis „Pasaulio apžvalga“ 2015 m. rugsėjo 15 d. paskelbė sekančio turinio informaciją:
<.....> Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas-Vytautas Žukas savo paskyroje Facebook paskelbė, kad 2015 m. rugpjūčio 27 d. poligone Padrabežas prasidėjo krašto apsaugos ministerijos ankščiau pasirinkto įsigijimui vokiečių ratinio (8x8) šarvuočio STK Boxer, gaminamo koncerno „Artec“, demonstraciniai bandymai <......>. Pranešama, kad kontraktas su vokiečių atstovais šarvuočio „Boxer“ įsigijimui bus pasirašytas 2015 m. pabaigoje arba 2016 metų pradžioje <.....>.
Taigi, pagal J. Oleką, <.....> kol kas vyksta analizė <.....>, o pagal kariuomenės vadą generolą majorą J. Žuką, <.....> kontraktas su vokiečių atstovais bus pasirašytas 2015 m. pabaigoje arba 2016 m. pradžioje <.....>, tampa aišku, kad analizė vyksta „otkato“ derinimo klausimu, ir kai šis klausimas bus suderintas, bus pasirašytas kontraktas. Ką gali analizuoti J. Olekas, jei demonstraciniuose bandymuose dalyvavo tik vieno tipo šarvuotis – „Boxer“, o kitų kompanijų šarvuočiai nedalyvavo bandymuose, tad savaime suprantama, kodėl J. Olekas nesugebėjo nurodyti kitų kompanijų pavadinimų, nes jis jų paprasčiausiai net nežino. Kaip sako liaudies išmintis, būkime biedni, bet teisingi, šioje šarvuočių įsigijimo istorijoje labai jau stipriai jaučiasi korumpuotų politikų kvapas, kurie, pasinaudoję sudėtinga geopolitinę situacija, nepraleidžia progos pagerinti savo materialinę padėtį. V. Tutkaus viešas pasisakymas, kad jis dar prieš metus žinojo, jog bus įsigyti „Boxer“ tipo šarvuočiai, tik dar kartą patvirtina, kad viešieji pirkimai krašto apsaugos ministerijoje yra tik akių dūmimas, nes ką, iš ko ir už kiek pirkti sprendžia ne viešųjų pirkimų komisija, o visai kiti asmenys, ir ko gero, kas gali tai paneigti, ar visa tai nėra daroma asmenišku J. Oleko nurodymu? Kaip galima neprisiminti krašto apsaugos ministerijos organizuoto palapinių pirkimų istorijos, kai konkursą laimėjo įmonė, pasiūliusi pusę milijono litų pigesnes palapines, nei kitą įmonė, kuri buvo proteguojama krašto apsaugos ministerijos. Kadangi viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas nesuprato, kas turi laimėti konkursą, tai jam buvo skirta drausminė nuobaudą už netinkamą tarnybinių pareigų atlikimą. Ar galima sugalvoti didesnį absurdą ir nubausti karininką už tai, kad jis sutaupė valstybei pusę milijono? Bet šiuo atveju karininkas sutaupė pusę milijono valstybei, bet tuo pačiu apvogė korumpuotus politikus ir krašto apsaugos ministerijos valdininkus, nes jie nieko negavo iš konkursą laimėjusios įmonės, o tai reiškia, kad jie patyrė turtinę žalą ir kad ateityje tokiu nesąmonių neįvyktų, buvo nubaustas karininkas. Pagarba teismui, kuris panaikino neteisėtai ir nepagrįstai skirtą drausminę nuobaudą.
J. Oleko ir jam pritarančių choristų sukelta isterija „rusai puola, ginkluokimės“, davė rezultatų ir skubos tvarką buvo nuspręsta skirti krašto apsaugos stiprinimui papildomų lėšų, kurios sėkmingai bus įsisavintos priperkant brangiu niekučiu, kurie nėra pirmo būtinumo ginkluotė, reikalinga krašto gynybai. Gal vis dėlto turėtų vieną kartą susidomėti viešųjų pirkimų organizavimu krašto apsaugos ministerijoje generalinė prokuratūra, STT, FNTT ar ir toliau šios institucijos apsimetinės, kad nieko neįvyko ir nuolankiai lauks, kol kas nors iš valstybės vadovu duos komandą „fas“?
Alvydas Jokšas, VšĮ „Karių teisių gynimo centro“ direktorius Vakarų Lietuvoje
Lankytojų komentarai
Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs