Krašto apsaugos ministrui pristatytas pasiūlymas steigti karių profesinę sąjungą (0)

Paskelbta 2017 Vasario 02 d.

Laimonas JakasLaimonas Jakas Krašto apsaugos ministrui pristė pasiūlymą steigti karių profesinę sąjungą

 

2017 m. vasario 02 d. VšĮ „Karių teisių gynimo centro" vadovas Laimonas Jakas kartu su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas" valdybos nariu Ričardu Garuoliu susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu. Susitikimo metu naująjam ministrui buvo pristatytas įstatymo projektas karių profesinei sąjungai steigti.

Karių profesinės sąjungos yra beveik visose Vakarų Europos šalyse. Jos gerina savitarpio supratimą ir bendradarbiavimą tarp karių bei jų vadų, padeda išvengti tokių konfliktų, kurie vėliau sprendžiami teismuose. Deja, Lietuvos kariuomenėje jau yra nemažai tokių atvejų, kada kariams teko nuo savo vadų savivalės gintis teismuose. Tai nėra gerai, nes tokie vadų piktanaudžiavimo atvejai atkreipia žiniasklaidos dėmesį ir menkina Lietuvos kariuomenės įvaizdį visuomenės akyse. Be to, karių profesinės sąjungos prižiūri, kad kariais tinkamai rūpintųsi už tai atsakingos institucijos, kad kariai gautų tinkamą maistą, ekipuotę, savalaikę medicininę pagalbą ir pn. Jei kariu yra gerai pasirūpinta, jis sugebės gerai atlikti savo pareigą apginti Tėvynę. Tai tampa ypač svarbu dabar, kad vyksta karas Ukrainoje ir tarptautinė padėtis tampa vis mažiau prognozuojama. Streikuoti visose karių profesinėse sąjungose uždrausta.

Krašto apsaugos ministras atidžiai išklausė Laimono Jako pateiktus pasiūlymus ir pažadėjo artimiausiu metu įsigilinti į pateiktą informaciją. Ministras prisipažino, kad yra atviras dialogui su visomis karių organizacijomis, ir priėmė asociacijos „Karių vienybės", kurios prezidentu yra Laimonas Jakas, bendradarbiavimo pasiūlymą su Krašto apsaugos ministerija, kurio pagrindu derins bendradarbiavimo sutarties projektą. Ministras padėkojo už pateiktus pasiūlymus ir pažadėjo, kad šis susitikimas nebus paskutinis.

(šaltinis www.lps.lt)

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...