LAIMONAS JAKAS: PADĖKIME UKRAINAI VISI, KAS GALIME IR KAIP GALIME (0)

Paskelbta 2016 Birželio 28 d.

LAIMONAS JAKAS: PADĖKIME UKRAINAI VISI, KAS GALIME IR KAIP GALIME

 

2016 metais birželio 7 d. Europos saugumo ir bendradarbiavimo komisijos ODIHR organizuotame kartu su EUROMIL apskirtojo stalo diskusijoje, VšĮ "Karių teisių gynimo centro" mano, Laimono Jako, kaip vadovo dėka, įdėtomis pastangomis tarpininkaujant tarp EUROMIL ir Ukrainos karių asociacijos, susitikime kartu su mumis dalyvavo ir Ukrainos karių sąjunga, vienijanti Ukrainos karius ir savanorius (PA "Ukrainian Union of combatants and volunteers of the ATO"). Sunkiomis, Ukrainą jau kelis metus kamuojamomis problemomis, patiriant nuolatinę agresiją, kylančią iš prorusiškų separatistų, iš Rusijos patiriamo nuolatos propagandinio karo spaudimo, ukrainiečių akyse matau ryžtą, tikėjimą ir vienybę.

 
Ukrainos žmonių elgesys yra puikus susitelkimo prieš didžiulę agresiją pavyzdys. Todėl mes kiekvienas turime palaikyti šią šalį, visomis jėgomis siekti, kad Ukrainos žmonės gautų kuo daugiau paramos iš Lietuvos tautiečių, bei atgautų neteisėtai aneksuotas teritorijas, atkurtų taiką. VšĮ "Karių teisių gynimo centras" ir Laimonas Jakas, gavęs informaciją iš Krašto apsaugos ministerijos sėkmingai įliejo Ukrainos karių asociacijos atstovus į karių teisių gynėjų šeimą EUROMIL. Tikimės, kad jie toliau tęs bendradarbiavimą su mūsų partneriais Briuselyje ir ateityje juos pamatysime kaip pilnaverčius narius EUROMIL, kurie rūpinsis Ukrainos kariais ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygiu.
 
Ukrainos karinės pajėgos kas dieną patiria agresiją iš prorusiškų separatistų, iki šiol nėra gražintos Rytų Ukrainos teritorijos, kurios buvo užimtos panaudojant agresiją, prievartą ir jėgą. Nepaisant to, jog buvo sudarytos galima sakyti „formalios“ paliaubos, tačiau ir šiandien bet kur susitikus Ukrainos pilietį, iš jų girdima žinia, jog konfliktas neapsieina be karo aukų. Man pačiam šia tema ne kartą teko atsitiktinai kalbėtis su ukrainiečiais, kurių balse ir žodžiuose jautėsi skausmas, sukeltas prorusiškų separatistų veiksmų, , remiamų Rusijos, Rusijos propagandos, ir tuo pačiu tikėjimas, kad išauš ta diena, kada Ukraina pagaliau atkovos savo kraštus ir išvys agresorius iš aneksuotų teritorijų.
 

Esu laimingas, kad jie pasirinko mus, Lietuvą kaip strateginę partnerę, kuria tikrai nenusivylė ir be abejo nenusivils. Todėl džiaugiuosi prisidėdamas prie Ukrainos piliečių gerovės maksimaliai, kiek leidžia mano jėgos. Tikiuosi, kad greitai baigsis negandos ir Ukrainos žmonės Rytų Dombase ir Kryme vėl bus laisvi Ukrainos sudėtyje, o dėl šių visų negandų priversti išvykti Ukrainos piliečiai vėl galės grįžti į gimtinę ir ten oriai ir laimingai gyventi. Aš esu už laisvą, vientisą, laimingą ir turtingą Ukrainą.

 
Laimonas Jakas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...