Mažos algos arba neturime motyvacijos ginti ir saugoti (0)

Paskelbta 2015 Lapkričio 20 d.

Mažos algos arba neturime motyvacijos ginti ir saugoti

Pasprukęs žmogus su ginklu rankose ir gaudynės pasitelkiant sraigtasparnį ir užkardas, 3000 policininkų skamba grėsmingai ir įtikinamai. Tačiau šis vakarykštis Holivudinis šou parodė ne tik, pareigūnų nepasirengimą, bet ir vadovybės neveikimą ir nenorą kažką keisti.

Gerą Viešųjų ryšių kampanija

Viešųjų ryšių kampanija tapo lyg vaistas gydantis visų ministrų ir departamentų vadovų skaudulius. Tačiau nuo kada tam, kad paslėpti pareigūnų aplaidumą, nenorą tarnauti Lietuvai ir nukreipti žvilgsnį kitur nuo tikros bėdos, talkininkauti pradėjo piaristai? Skaitydamas žinių portalus ir klausydamas spaudos konferencijas girdžiu politiką, bet ne policijos pajėgų vadą, skaitau lozungus, bet ne argumentuotą tekstą. Ir tai yra bėda. Paaiškinsiu toliau.

Policija yra pagrindinė taikos meto struktūra, kuri mus saugo 24/7, todėl nuo  pareigūnų darbo priklauso mūsų ramus miegas ir rami diena. Tačiau paskutiniai įvykiai su automatiniais ginklais, 112 abejingumas ir nuolatinis verkšlenimas apie ginklų dėklus ir aprūpinimą, parodo policijos vado nekompetenciją. Gerb. Pernavas nepateikė ataskaitos, kad kada nors jis ar jo vadovaujamas Lietuviškas PD (policijos departamentas) bent kada teikė paraišką spec. įrangai kaip ginklų dėklams automobiliuose ir atitvaras nusikaltėliui gabenti. Todėl toks išsisukinėjimas yra rimtas pagrindas abejoti tokiu generaliniu komisaru. Ką jis pasakytų, jei vakar pakeliui būtų likę 30 lavonų?

Žiniasklaida trumpomis žinutėmis akcentuoja, kad vinklas buvo neužtaisytas, tačiau mol jis buvo surastas jis galėjo būti užtaisytas 1000 kartų ir galėjo būti iššautas 30 kartų į nekaltus žmones. Šiandien džiūgauti rastu ginklu ar duše pasidavusiu su psichologine negale žmogumi neverta, nes ryt gali pasikartoti ta pati problema ir gali taip nepasisekti kaip  vakar naktį.

Pasiteisinimui visada trūks įrangos ir priemonių

Labai keista, kada yra akivaizdžiai matyti atsinaujinančias škodas ir policijos autoparką, vykdomus konkursus, tačiau atsitikus bėdai girdėti, kad kažko trūksta. It burtininkas ištraukia generalinis komisaras mums baltą kiškį iš skrybėlės ir mes juo dabar visi tikim? Logiška, kad užsakant naują autoparką turi būti įvertinta, kad policijai perkamas automobilis pirmiausia yra skirtas pažeidėjams ir nusikaltėliams gabenti, o ne kaip kartais (o gal ne) nutinka - girtus pareigūnus vežioti ar lydėti namo. Kas buvo atsamingas už pirkimus ir komplektacijas? Atsakingų nerasta, nes gen.komisaras aiškiai pasakė nesiruošiąs ieškoti kaltų. O gal dėl to, kad tarp jų ir jis būtų? Tuo čia ir noriu pabaigti šią potemę ir grįžti prie vakar vakaro trilerio "uždaryto Vilniaus ir 3000 policininkų".

300 spartos karių arba kas padengs išlaidas

3000 policininkų skamba grėsmingai, mistiškai ir gražiai. It 300 spartos karių, saugančių mus nuo Persijos kariuomenės ir jos kario su AK rankose, policininkui tvarkę reikalus, valgę spurgas ir gėrę kavą, kol vienui vienas greičiausia be antrankių žmogus Igoris Molotkovas, teistas 15 kartų ėmė ir pakišk kiaulę: išdavė 3000 pareigūnų it silpnoji grandis, parodydama toleruojamą policijos pareigūnų aplaidumą, nekompetenciją, vienas kito stogavimą bei gaujos principus, kurie policijoje egzistuoja iki šiol.

Šiuo atveju reikia skirti didingus darbus nuo bandymo užmaskuoti policijos vidaus problemas. Kadangi toks elgesys, kada skiriama nesveikai daug pajėgų ir jų panaudojimas atrodo mažų mažiausia nepagrįstos ir neprotingos. Pirmiausia 3000 pareigūnų operacijos metu neaišku kur tiksliai jie buvo. Nepastebėti jų būtų neįmanoma, kadangi jie vien už rankų susikibę padarytų 9 km šukavimo grandinę ir draugiškai eidami būtų atradę ginklą. Gi nuo Perkūnkiemio iki centro viso labo yra tik 10 km. atstumas. Tad tiesa sakant yra labai daug abejonių, kad ar iš viso realiai 3000 pareigūnų dalyvavo gaudynėse, nes pirmiausia yra keistas ir perapvalus ir nerealus skaičius pateiktas visuomenei, galiausia iš viso neaišku, kas suskaičiavo jų tiek... todėl apie tai kalbėti dabar yra itin sunku.

Bent paskaičiavus 6 val. darbą tiems trims tūkstančiams pareigūnų vasltybei žala gaunasi daugiau nei 100 tūkst. eurų ir dėl to kas liks atsakingas? Pareigūnai, kurie [paleido per neatsakingą darbą galimai psichiškai nesveiką Igorį, ar Igoris, kuris niekados nesugebės komepnsuoti mūsų mokesčių mokėtojų pinigų. Jeigu gerb. Pernavas sugeba prisimti atsakomybę, bet neatsistatydinti, tegul ir prisima dalį mokesčių mokėtojų vėjais paleistų eurų dėl policininkų neapdairumo, entinkamo pareigų atlikimo.

Kur dingo mūsų saugumas..?

Kur pradingo mūsų gelbėtojai ir kodėl saugumo ir nesaugumo jausmas pradėjo priklausyti nuo media pranešimų, o ne nuo pareigūnų? Pranešama žiniasklaidoje buvo apie I. Molotkovo su ginklu buvimo vieta vienur, o sulaikymo vieta buvo visai kitur... Žmonės buvę vienur jautės nesaugūs, o kitur saugūs, nors viskas įvyko atvirkščiai.

Taip nėra gerai ir tai suprantame visi, kurie suteikėme saugoti įgaliojimus pareigūnams, kurie paleido iš rankų 15 kartų teistą galimai psichiškai nesveiką nusikaltėlį ir ginklą su 30 galimai kitiems buvusių skirtų kulkų, per sėkmę neiššautų. Arogancija ir pasipūtimas iš Pernavo negali būti nepastebėtas. O jo pasakymas, kad nepuola kaltinti tuos policininkus, sukuria mums visiems pavojingą aplinką - policininkų neatsakingumą.

Aš nesuteikiau teisės į policininkų nebaudžiamumą... o Jūs?

Linas Pernavas turi atsistatydinti ne dėl ginklo pagrobimo. Čia turi atsakyti nuovados vadai ir tie pareigūnai. Pernavas turi atsistatydinti už viešą pareiškimą, kuriuo nuo pat pradžių pradėjo kaip supratau "stoguoti" neatsakingus pareigūnus. O pareigūnai turi prisiimti atsakomybę už sukeltą pavojų visuomenei ir tuščiai išvaistytas lėšas, kurių panaudojimas tiesiogiai susijęs su netinkamu pareigūnų darbu.

Pagarbiai,
VšĮ "Karių teisų gynimo centro" vadovas Laimonas Jakas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...