2009-2010 m. naujienų archyvas (0)

Paskelbta 2011 Sausio 03 d.

Mūsų komanda pasiruošusi Jums padėti! Kol eilinis karys dirba iki 360 val per mėn., negaudamas nė grašio už viršvalandžius, KAM ir LK "klerkai" geria kavą, valgo iš valstybės biudžeto lėšų pietus, švenčia "furšetuose", tarnybos metu gurkšnodami taurelę šampano, ir lekia anksčiau laiko iš darbo... Karį, Tu privalai pasakyti tam STOP! 

Kariai, kreipkitės dėl perdirbtų valandų į VšĮ "Karių teisių gynimo centro" atstovus. Su savimi turėkite mėnesio tarnybos tabelius ir įsakymus dėl lauko pratybų, budėjimų ir panašių užduočių. Juos pateikti privalo kiekvienas dalinio personalo skyrius. Reikia būtinai kelti į viešumą šią problemą.
Plačiau apie KAM išlaidas galite paskaityti www.delfi.lt (Kiek Lietuvoje uždirba eilinis karys? Gediminas Stanišauskas, „Valstiečių laikraštis“). Kviečiame į forumą "KAM išlaidos - ar pritariate tokiam lėšų neracionaliam panaudojimui?"


2010 m. lapkričio 9 d. VšĮ "Karių teisių gynimo centro" generalinis direktorius kreipėsi į EUROMIL prezidentą ir generalinį sekretorių, kad informuotų NATO ir ES politines tarybas apie KPAT reformos metu nepagrįstai atleistus 38 karininkus. 
Su raštu galite susipažinti spausdami ČIA (anglų kl.).
2010 m. lapkričio 2 d. Lietuvos kariuomenės vadas pasisakė: “Siauro profilio specialistams, kurių tarnybos sutartys jau baigiasi, vietos nesuradome. Dabar jie yra atsargoje.Jei ateityje pasikeistų situacija ar atsirastų kokia kita tarnyba, jie vėl gali būti pakviesti” (Lietuvos rytas, www.lrytas.lt , Milda KUIZINAITĖ LR korespondentė). Norėdami palikti apie tai savo nuomonę, prašome spausti ČIA


  VšĮ KTGC ltn. (ats.) gen. direktorius Laimonas Jakas
   EUROMIL Prezidentas Emmanuel Jacob
   VšĮ KTGC vyr. psk. (ats.) direktorius Alvydas Jokšas 
      
(2010-10-29 - 2010-10-30 d.d.  EUROMIL 102 Prezidiumas, Briuselis, Belgijos Karalystė, nuotr. iš EUROMIL www.euromil.org)
 


  2010-10-29 - 2010-10-03 d.d. įvyko EUROMIL 102 prezidiumas, kuriame įstaiga "Karių teisių gynimo centras" buvo pasveikinta ir pakviesta pristatyti save kitų šalių karinių asociacijų ir profesinių sąjungų lyderiams, bei pateikti esamas problemas Lietuvos kariuomenėje. Prezentaciją galite pamatyti spausdami ČIA
Prezidiumo metu buvo nagrinėjamos tokios problemos kaip Biudžeto mažinimo karinėms pajėgoms problema, Humanitarinės teisės taikymo ypatumai tarptautinėse misijose, Europos Ambutsmeno institucijos (Kontrolieriaus institucijos) Europos Sąjungos šalių kariuomenėms būtinumas ir jos įkūrimo sąlygos.
Italijos problema siekiant įteisinti karių teisių gynimo instituciją. Šiuo metu yra pateikta Italijos karių teisių gynimo lyderio peticija dėl Italijos valdžios neteisėtų veiksmų (ČIA). Plačiau galite rasti www.euromil.org tinklapyje.


2010-09-13 d. užregistruotas Laimono Jako prašymas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui dėl proceso atnaujinimo. Su prašymu galite susipažinti ČIA

 


 2010-06-04 d. gautas EUROMIL pakvietimas dalyvauti EUROMIL kasmetiniame prezidiume, kuris įvyks 2010 m. spalio 28-30 d. Prezidiumo metu turėsime progos 10-15 min. pasisakyti  apie Lietuvoje kariuomenėje egzistuojančias problemas, būsime pristatyti kaip EUROMIL nariais/ stebėtojais. Prezidiume dalyvaus Vokietijos, D. Britanijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Slovakijos, Italijos, Airijos, Danijos, Ispanijos ir daugelio kitų Europos šalių kariškių interesus ginančių institucijų, asociacijų, profesinių sąjungų atstovai.

 


 2010-07-10 d.  KAM atsakymas Nr. 1201-12-45 į VšĮ "Karių teisių gynimocentro" kreipimąsi "Dėl bakalauro ištęstinių studijų Lietuvos karo akademijoje dalyvių atrankos konkurso" teisėtumo (ČIA). KAM raštą galite rasti paspausdami ČIA


 2010-05-29 d. gauta Lietuvos Respublikos Seimo kontrolieriaus pažyma "Dėl viešosios įstaigos karių teisių gynimo centro direkotriaus Laimono Jako skundo prieš Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministeriją", kuria siūloma KAM GI brigados generolui Gintautui Zenkevičiui inicijuoti tarnybinį patikrinimą Generalinės inspekcijos inspektoriui Donatui Kūkčiui dėl nekvalifikuotai vykdomų finkcijų. Plačiau galite paskaityti ČIA.


 2010-05-07 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu panaikinta nuobauda mūsų atstovaujamam atsargos jūrų kapitonui Olegui Marinič. Taip pat priteistos teismo išlaidos.


  2010 m. balandžio 15 d. Briuselyje įvyko generalinio direktoriaus Laimono Jako susitikimas su EUROMIL Prezidentu Emanueliu Džeikobu (angl. President Emmanuel JACOB). Susitikimo metu EUROMIL lyderis dalinosi patirtimi, patarė kaip toliau sėkmingai siekti VšĮ "Karių teisių gynimo centro" užsibrėžtų tikslų. Buvo aptarti tolimesni bendradarbiavimo planai.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie EUROMIL, prašau apsilankyti www.euromil.org  (tik anglų kalba)


EUROMIL viceprezidentas plk. Bernhard Gertz, Laimonas Jakas, EUROMIL prezidentas Emmanuel Jacob


Informacijos, gautos iš mūsų tinklapio www.kariuteises.lt, kopijavimas ir viešas skelbimas per masines informavimo priemones galimas tik gavus VšĮ "Karių teisių gynimo centro" administracijos sutikimą. Sutikimui prašymą siųsti el. paštu info@kariuteises.lt. Už, be mūsų gauto sutikimo, paviešintos informacijos pasekmes neatsakome. 


VšĮ "Karių teisių gynimo centro" PAREIŠKIMAS  LR ministrui pirminkui ir krašto apsaugos ministrei dėl karių maistpinigių mažinimo. Spauskite ČIA.


“Akivaizdi Antrojo operatyvinių tarnybų departamento klaida”, autorius Gintaras Visockas. 
Žvalgyba ir kontržvalgyba www.slaptai.lt

ar Lietuvos slaptosios tarnybos žino, kas yra tikrieji jų priešai? Ar mūsų šalies vadovybė savai žvalgybai nurodo teisingas kryptis? Štai tik vienas mažytis pavyzdys. Lietuvoje jau intensyviai dirba viešoji įstaiga “Karių teisių gynimo centras”. Jos direktorius – Laimonas Jakas. L.Jako pavaduotojas – Alvydas Jokšas. Abu – Lietuvos atsargos kariškiai. Pagrindinis šios viešosios įstaigos uždavinys – teisinėmis (būtent teisinėmis) priemonėmis ginti teisybės beieškančių Lietuvos karininkų ir Lietuvos eilinių karių interesus. Tikslas – gražus, prasmingas. Galų gale: absoliučiai teisėtas, demokratinėje visuomenėje ne tik suprantamas, bet dar ir sveikintinas bei toleruotinas. Juk reikia tik džiaugtis, kad Krašto apsaugos ministerijos Generalinė inspekcija šiandien turi rimtą konkurentą. Akivaizdu, kad L.Jako ir A.Jokšo vadovaujama institucija nuo šiol neleis GI snausti, trukdys jai elgtis tendencingai, neprofesionaliai. Tokiose rungtynėse neįžvelgiu nieko blogo. Tokio pobūdžio konkurencija valstybei verkiant reikalinga.


2010-08-05 d. Lietuvos armijoje gerti galima. Alia ZINKUVIENĖ, "Respublikos” žurnalistė.

Alvydas JOKŠAS - Viešosios įstaigos Karių teisių gynimo centro direktorius: Manau, esminė problema - paties PAG 10 vado įsakymas dėl alkoholio pardavimo ir Jungtinio štabo viršininko patvirtintos alkoholio vartojimo taisyklės. Įsakymai neteisėti ir klaidina karius.


RESPUBLIKA:  Į bedarbių armiją stoja karininkai - Alia Zinkivienė “Respublikos” žurnalistė.

Skaitykite ČIA. Lietuvos krašto apsaugos sistemoje karininkų greitai gali būti daugiau nei eilinių, nes tik prastas kareivis nesvajoja tapti generolu. Tačiau užsitarnavus kapitono laipsnį kyla pavojus apskritai netekti tarnybos. Mat kapitonų perteklius kariuomenėje bado akis net krašto apsaugos ministrei.


RESPUBLIKA: Kariuomenę krečia velniava - Sidas AKSOMAITIS, “Respublikos” žurnalistas. 

Jei sulaukei smūgio į vieną skruostą, būk malonus ir paslaugiai atsuk naujam smūgiui kitą. Šią krikščionišką išmintį pavaldiniams net sukaitę bando įdiegti Lietuvos kariuomenės šulai, susidoroję su kariu, prabilusiu apie Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalione įsišaknijusius nestatutinius santykius.


Ar kariškiams leidžiama ministerijoje išgerti po taurę šampano?

Karių teisių gynimo centro generalinis direktorius Laimonas Jakas įsitikinęs, kad kariškiai penktadienio furšete šiurkščiai pažeidė drausmę. Tuo tarpu krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė jokių pažeidimų neįžvelgia.


EUROMIL President meets with General Director of the Lithuanian Soldiers Rights Center

Contacted by the General Director of the Soldier Rights Defence Centre, EUROMIL’s President Emmanuel Jacob, met with him in Brussels on 15 April 2010. The President informed Jakas about EUROMIL and both of them discussed possible ways of collaboration. As a first step EUROMIL’s President will try to organise talks with members of the Lithuanian Parliament during the next Parliamentary Assembly of the Council of Europe in Strasbourg at the end of April 2010. A possible next step could be the organisation of a meeting in Lithuania.


Afganistane alkoholiui neatsispyrusių karių laukia atleidimas

Trims Lietuvos kariams iš Afganistano Goro provincijos, kur tarnauja jau dešimtoji Provincijos atkūrimo grupės (PAG) pamaina, teko grįžti nesibaigus misijos laikui. Vyrams koją pakišo alkoholis. Paaiškėjus, kad karininkai buvo neblaivūs, atliktas tarnybinis tyrimas, po kurio jų laukia atleidimas iš profesinės tarnybos dėl šiurkštaus drausmės pažeidimo.


Karių kursuose – vaikinų antplūdis

Lietuvos vaikinai plūsta į praėjusią savaitę prasidėjusius karių mokymus. Tiesa, patenka ne visi norintys, o kai kurie vaikinai pripažįsta, kad kvietimo išbandyti jėgas laukė visus metus. Kariai teigia, kad pastaruoju metu situacija kardinaliai pasikeitė – anksčiau teko jaunuolius kviesti, o dabar vaikinai rikiuojasi į eilę. Patys jaunuoliai teigia, kad tapti kariais panoro ne dėl sunkių finansinių laikų, o iš idėjos.


Lietuvos kariai į tarptautines operacijas vyks bent iki 2013-ųjų

Seimas palaimino karių siuntimą į tarptautines operacijas mažiausiai iki 2013 m. Ketvirtadienį nustatytas maksimalus jų skaičius sieks 420 – tiek pat nurodyta analogiškame nutarime, kurį parlamentas priėmė užpernai ir kuris galioja iki kitų metų pabaigos. Prieš balsavimą politikai vėl surėmė ietis dėl misijos Afganistane finansavimo ir skylių Lietuvos biudžete.


Slaptoji policija prieškario valstybininkų biografijose

Šią valandą yra karo pavojus visur, ir jis eina kasdien vis didyn. Visos tautos ruošiasi jį tinkamai pasitikti: ginkluojasi ir kariškai auklėja jaunimą. Štai Italija ir Vokietija yra sumilitarinusios visą priaugantį jaunimą, o Lenkija tam tikru įstatymu ima ginklo pajėgos talkon ne tik visus vyrus, bet ir moteris“, – 1934-aisiais Vytauto Didžiojo universiteto studentų Ramovės korporacijos šventėje atsargos karininkams kalbėjo prezidentas Antanas Smetona.

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...