Profesinės karo tarnybos kario sutarties su Krašto apsaugos ministerija nutraukimo problema (0)

Paskelbta 2013 Balandžio 03 d.

Dažniausiai PKT sutartį karys nori nutraukti savo iniciatyva esant šioms priežastims:

  1. dėl šeimyninių problemų (žmona dėl mažos algos grasina skyrybomis);
  2. neužtenka tarnybinio atlyginimo išlaikyti šeimai;
  3. vykimas į tarnybos vietą atima 20 proc. tarnybinio atlyginimo, itt.;
  4. viršvalandžiai tarnyboje (nuolatiniai budėjimai ir dar kasdien ėjimas į tarnyba viršija normalias mėnesio 176 val. skaičių), kurie atima daug laiko ir už kuriuos kariams nėra mokama;
  5. kur kas geresnis darbo pasiūlymas užsienyje arba Lietuvoje;
  6. struktūrinis smurtas tarnybos metu (psichologinė prievarta, vadų daromas spaudimas, teisių ribojimas, įžeidimai, žeminimas, itt.).
  7. Lietuvos kariuomenė nepateisino PKT kario lūkesčių.


PKT kariai dažnai klausia mūsų, kaip galima nutraukti PKT sutartį, kadangi KAM nesutinka su tuo, tačiau be didesnių ginčų nelabai yra įmanoma spręsti šią problemą. Kad išvengtumėte tokios situacijos, būtina keisti KAM sutarties šabloną ir derėtis su KAM dėl sutarties teksto tam, kad būtų suteikta teisė kariui tam tikrais atvejais kario iniciatyva nutraukti sutartį įspėjus KAM prieš tam tikrą dienų skaičių. Tokia situacija verstų KAM atidžiau spręsti paprasto LR Kario problemas ir siekti geros psichologinės atmosferos daliniuose, kontroliuoti vadų savivalę. Palyginimui, LR Darbo kodeksas numato, kad bet kuris darbininkas gali nutraukti savo iniciatyva darbo sutartį įspėjęs darbdavį prieš 14 darbo dienų (LR DK 127 str. 1 d.). Karys to daryti negali, o tai ir yra lemiama priežastis „manipuliuoti“ kariais ir netenkinti karių prašymų dėl PKT sutarties nutraukimo.
Kol asmenys pasirašinės ant dabartinės KAM paruoštos PKT sutarties formos, praktiškai ir toliau sunkiai galės spręsti PKT sutarties nutraukimo problemą be didesnių ginčų, nuostolių ar žalų. Todėl siūlome būsimiems kariams gerai pagalvoti dedant PARAŠĄ ant PKT sutarties prieš tai, o ne po to.
Jau turintiems sudarytą PKT sutartį su KAM, tačiau norintiems ją nutraukti kario iniciatyva, esame pasiruošę patarti ir padėti visais legaliais ir teisėtais būdais.

Pagarbiai,
Laimonas Jakas

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...