Reikalavimas gen. ltn. J. V. Žukui pašalinti šmeižiančią informaciją ir atsiprašyti (0)

Paskelbta 2016 Gegužės 27 d.

Reikalavimas gen. ltn. J. V. Žukui pašalinti šmeižiančią informaciją ir atsiprašyti
 
Viešai 2016-05-20 Lietuvos kariuomenės oficialiame tinklapyje ir 2016-05-18 www.lrytas.lt internetinėje svetainėje publikuotuose straipsniuose:
 
Lietuvos kariuomenės vadas per savo atstovą kpt. D. Suchockį, Lietuvos kariuomenės portale nurodė, kad Laimono Jako ir jo vadovaujamo VšĮ „Karių teisių gynimo centro“ „<...> sąmoninga žinomai neteisingos informacijos sklaida viešojoje erdvėje bei naudojimasis artimųjų būkle po mylimo žmogaus netekties yra negarbingas elgesys, ypatingai asmens, kuris aktyviai dalyvauja prasidėjusioje rinkiminėje kompanijoje“; Lietuvos ryto internetiniame tinklapyje nurodė, kad „L. Jakas pateikė neteisingas žinias: „Man labai gaila, kad jis naudojasi psichologine situacija ir šitaip terorizuoja mirusio vaikino tėvus, galbūt bandydamas juos patraukti į teisminį procesą. Tai, ką jis kalba – visiškas melas“. Atsižvelgiant į tai, norime atsakyti, kad VšĮ „Karių teisių gynimo centro“ vadovo Laimono Jako išsakytos abejonės, nuomonė ir gautų duomenų vertinimas per nacionalinės televizijos žinias bei dienraščio publikuotame straipsnyje buvo paremtas sekančiais įrodymais: 
(1) karių el. paštu gauta informacija dėl kario išvežimo iš med. punkto aplinkybių, (2) trijų karių liudijimas kalbant telefonu, (3) mirusiojo kario močiutės Z. N. daugkartinis kreipimusi į Laimoną Jaką el. paštu, telefonu, (4) mirusio kario facebook paskyra, kurioje pats karys nurodė, kad 2016-05-15 dieną 10.55 val. buvo paguldytas į medicinos punktą, (5) beveik 7 metų VšĮ „Karių teisių gynimo centro“ duomenų baze, kuri liudija, kad patys kariai nuolatos telefonu, el. paštu kreipiasi į mūsų centrą ir prašo teisinės pagalbos, prašo atstovauti teismuose.
Lietuvos kariuomenės vadas pateikė tikrovės neatitinkančią informaciją, apšmeižė tiek Laimoną Jaką, tiek VšĮ „Karių teisių gynimo centrą“. Remiantis turimais duomenimis yra pagrindas abejoti Lietuvos kariuomenės vado ir KMT atstovo pateikta informacija dėl mirusio kario pirmo apsilankymo medicinos punkte 2016-05-15 dieną 14.50 val. Iš turimos facebook kario paskyros matyti, kad jau ryte 10.55 val. karys gulėjo med. punkto palatoje. Kariuomenės vadas nurodė, kad jo būklė pagerėjo, nors karys pats savo facebook paskyroje nurodė nusivylimą, kad jį paguldė į med. punktą su 39.2 oC karščio temperatūra. Kariai, kurie bendravo su VŠĮ „Karių teisių gynimo centras“ vadovu Laimonu Jaku nurodė, kad 2016-05-15 dieną buvo atmestinai žiūrima į mirusio kario būklę, jo nelankė med. punkto personalas, ir tik patiems kariams pasakius, kad jam yra labai blogai, informavus, kad jis neturėjo jėgų nueiti pavalgyti, tik po to med. punkto personalas organizavo jo išvežimą iš dalinio dalinyje esančiu transportu.
Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos kariuomenės vadas apšmeižė Laimoną Jaką, jo vadovaujamą VšĮ „Karių tiesių gynimo centrą“, reikalaujame nedelsiant pašalinti aiškiai melagingą ir šmeižiančią asmenį ir įstaigos dalykinę reputaciją tikrovės neatitinkančią informaciją: (1) „sąmoninga žinomai neteisingos informacijos sklaida viešojoje erdvėje bei naudojimasis artimųjų būkle po mylimo žmogaus netekties yra negarbingas elgesys, ypatingai asmens, kuris aktyviai dalyvauja prasidėjusioje rinkiminėje kompanijoje”, (2) „Norėtume informuoti, kad šis, karių teisių gynėju save laikantis asmuo yra įtikinęs ne vieną dešimtį karių, kad jų teisės buvo pažeistos, prikalbinęs juos kreiptis į teismą ir už atlygį jiems atstovavęs, žadėdamas atstatyti tiesą ir apginti jų teises, tačiau didžioji dalis (apie 90 procentų) teiktų skundų atmesti įsiteisėjusiais teismų sprendimais“, (3) „jis naudojasi psichologine situacija ir šitaip terorizuoja mirusio vaikino tėvus“, (4) „Tai, ką jis kalba – visiškas melas“  bei viešai per spaudos priemones www.lrytas.lt ir www.kariuomene.kam.lt atsiprašyti Laimono Jako ir VšĮ „Karių tiesių gynimo centro“ nurodant tekstą: 
Aš, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas, atsiprašau Laimono Jako už išpublikuotą mano tikrovės neatitinkančią informaciją „sąmoninga žinomai neteisingos informacijos sklaida viešojoje erdvėje bei naudojimasis artimųjų būkle po mylimo žmogaus netekties yra negarbingas elgesys, ypatingai asmens, kuris aktyviai dalyvauja prasidėjusioje rinkiminėje kompanijoje”, „Norėtume informuoti, kad šis, karių teisių gynėju save laikantis asmuo yra įtikinęs ne vieną dešimtį karių, kad jų teisės buvo pažeistos, prikalbinęs juos kreiptis į teismą ir už atlygį jiems atstovavęs, žadėdamas atstatyti tiesą ir apginti jų teises, tačiau didžioji dalis (apie 90 procentų) teiktų skundų atmesti įsiteisėjusiais teismų sprendimais“, „jis naudojasi psichologine situacija ir šitaip terorizuoja mirusio vaikino tėvus“, „Tai, ką jis kalba – visiškas melas“ per atstovą spaudai kpt. D. Suchockį. Dėl to labai gailiuosi“.
 
VšĮ „Karių teisių gynimo centras“
Generalinis direktorius Laimonas Jakas
+370 614 22008
 

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...