ŠAUKTINIAMS DIDESNE ALGA KAM DISKRIMINUOJA PROFESIONALUS (0)

Paskelbta 2016 Kovo 16 d.

LAIMONAS JAKAS: ŠAUKTINIAMS DIDESNE ALGA KAM DISKRIMINUOJA PROFESIONALUS

Labai nustebino nuskambėjęs per spaudą Krašto apsaugos ministro (KAM) Juozo Oleko pareiškimas, jog jis pateikė įstatymo projektą, kuriuo bus didinamas vien tik šauktinio savanorio kitaip vadinamo privalomosios pradinės karo tarnybos (PPKT) kario atlyginimas. Ši naujiena sukėlė daugelio profesinės karo tarnybos (PKT) karių nepasitenkinimą. VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ gavo eilę nusiskundimų, kad dabar profesionalaus eilinio ar vyresniojo eilinio bei grandinio kario algos taps kone tapačios kaip šauktinių, kadangi pastariesiems gavus tokią algą nereikia iš jos mokėti už būstą, komunalinius mokesčius, benziną ir maitinimą, o atsakomybė yra kur kas didesnė.

J. Oleko sprendimas yra neteisingas bei diskriminuojantis, kuris stipriai mažina profesinės karo tarnybos karių moralę. Mano vertinimu, kalbant vien tik apie šauktinius savanorius toks algos padidinimas nėra blogas dalykas savaime, tačiau žiūrint į visą situaciją kariuomenėje, į karių profesionalų reakciją – sprendimas pakenkė karių moralei. J. Olekui labai norint padidinti PPKT karių algas, pirmiausia reikėjo ištesėti pažadus, duotus rudenį ir pateikti visos kariuomenės profesionalų algų padidinimo parengtą įstatymo projektą. To mūsų žiniomis nėra padaryta, o PKT karių algos daugiau nei 10 metų nesikeičia. Toks KAM ministro elgesys yra diskriminuojantis kitų profesinės karo tarnybos karių atžvilgiu. Todėl Krašto apsaugos ministras elgiasi neatsakingai bei pažeidžia profesionalų teisėtus lūkesčius.

VšĮ „Karių teisių gynimo centras“ kreipėsi į KAM ministrą J. Oleką, kad jis atsakyti, kada bus gražintos karių ir karių pensininkų sumažintų atlyginimų ir pensijų dalys. Deja, 2016-03-10 gautas Krašto apsaugos ministerijos raštas Nr. 12-01-444 (priedas Nr. 1) nedžiugina nei manęs, nei manau nenudžiugins profesinės karo tarnybos karių bei karių pensininkų. Iš esmės, KAM ministras nurodė, kad klausimą yra perdavęs LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei LR Vyriausybei, ir kad jos yra atsakingos, jog šiai dienai nėra aišku, kada skola kariams bus gražinta. Primenu, kad skola kariams yra nesumokama jau daugiau nei dvejus metus, t. y. nuo 2014 m. sausio 1 d.

Priedas Nr. 1

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...