Valdžia spjauna tiesiai į veidą krašto gynybai paruoštiems kariams atsargoje (0)

Paskelbta 2015 Vasario 13 d.

2015-01-29 dieną VšĮ Karių teisių gynimo centras raštu kreipėsi į LR Krašto apsaugos ministrą, klausdama, kada bus gražintos kariams sumažintų pensijų dalis ir kodėl yra diskriminuojami kariai kitų pensininkų atžvilgiu. Atsakymo neteko ilgai laukti. Tačiau jis tikrai nedžiugina, kadangi 2015-02-13 dieną KAM rašte Nr. 12-01-279 (pridedama) aiškiai nurodyta - šiais metais pensijų gražinimo nebus, bei nurodyta, kad gal tai įvyks 2016 arba dar vėliau.

Lietuvos Respublikos valdžia iš Karių pensininkų "pasiskolino" pensijos dalį nežinia iki kada. Tuo tarpu LR Krašto apsaugos ministerija (LR KAM) ginasi prisidengdama LR Seimu ir nieko dėl to nedaro, tačiau vietoje to, kad būtų gražintos pensijos, KAM ministras svarsto pirkti bepilotį lėktuvą, tanką, papildomų naikintuvų. Tad tokia LR KAM žinutė kariams ir jos elgesys ieškant kitų kaltininkų tikrai nekelia pasitikėjimo Lietuvos kariuomene.

Ką suprastų atsargoje esantys kariai, kurie dar nėra dimisijoje, gavę šaukimą mobilizacijos atveju? Valdžios žinutę galima suprasti visaip ir aiškinti situacijas savaip, tačiau galiausiai iš šono viskas atrodytų taip: "Mes Jus išdūrėme, bet Jūs ateikite ginti mūsų". Tikiu, kad dauguma karių tikrai ateis, tačiau ateis ne dėl tokios valdžios, bet dėl Lietuvos krašto ginimo. Tačiau bet kokiu atveju, nepasitenkinimas egzistuoja pas daugelį atsargoje esančių ir pensijas gaunančių karių, kurių nepasitenkinimas yra pagrįstas ir teisėtas. Ar bus galima kaltinti tuos, kurie negins mūsų krašto dėl tokių valdžios sprendimų?

VšĮ "Karių teisių gynimo centras" griežtai pasisako prieš tokį LR KAM sprendimą ir neveikimą pensijų gražinimo klausimu.

Už Jūsų teises ir laisves,
Laimonas Jakas


 

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...