VšĮ "Karių teisių gynimo centras" OSCE HDIM paskelbė pranešimą, kuris nustebino OSCE Žmogaus teisių departamento atstovą (0)

Paskelbta 2012 Rugsėjo 25 d.

Prezentacijos metu buvo atskleisti VšĮ "Karių teisių gynimo centro" vertinimu esminiai karių teises galimai pažeidžiantys faktai, dėl ko šiandien dėl galimai neteisėtai atleistų iš krašto apsaugos tarnybos daugiau nei dešimties karių, dėl galimai taikomų dvigubų nuobaudų tarnaujantiems kariams, dėl galimai neužtikrinamų socialinių garantijų šeimas turintiems kariams, neaiškių tarnybos perspektyvų: galimybės užtarnauti pensiją, galimybės būti užtikrintam dėl paskyrimo į pareigas, vyksta teisminiai ginčai Teismuose.

Pranešime VšĮ "Karių teisių gynimo centro" atstovas Laimonas Jakas skyrė daug dėmesio į tam tikrus LR Vilniaus apygardos administracinio teismo ir Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo išaiškinimus, LR Krašto apsaugos ministerijos pasisakymus atskirose bylose.

Kaip pažymėjo susitikimo metu OSCE Žmogaus teisių departamento atstovas Oyvind Hoyen "Žmogaus teisės nenustoja galioti kareivinėse", todėl būtina siekti, kad Vyriausybės tai suprastų. Iš esmės Oyvind Hoyen pabrėžė, kad kariai nusipelno turėti vienodas teise kaip ir visi kiti šalies gyventojai. Viena iš tokių teisių yra teisė vienytis į asociacijas ir profesines sąjungas, kurios yra ašis įgyvendinant žmogaus teises.

Po VšĮ "Karių teisių gynimo centro" pranešimo buvo sulaukta daug dėmesio ir klausimų iš Rusijoje veikiančių karių teisių gynimo organizacijų "Society and Army" ir "Citizen.Army.Law" atstovų  Alenos Karaliovos, Sergey Krivenko, organizacijos "Soldiers' Mothers of Saint - Petersburg" Ella'os Polyakovos, iš Moldovoje veikiančios organizacijos "Promo - LEX" atstovo Alexandru Postica, iš OSCE atstovų Žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių pareigūno Oyvind Hoyen ir konsultanto Andreas Sampson, kadangi niekas iš salėje sėdinčių neįsivaizdavo tokios prastos žmogaus teisių įgyvendinimo situacijos Lietuvos kariuomenėje.

 

Iš Varšuovs iš OSCE suvažiavimo "Žmogiškumo įgyvendinimas" su kuo geriausiais linkėjimais,

VšĮ "Karių teisių gynimo centro" vadovas

Laimonas Jakas

 

Lankytojų komentarai

Komentarai neberodomi, nes nebeaktualūs

Puslapis kraunasi...